Emlékhelyek, emlékező rendezvények
2008-ban, Pék Pál halálát követően azonnal megindult a költő ingóságainak leltározása, átköltöztetése a Halis István Városi Könyvtárba. 2012-re fejeződött be a teljes átvétel, mivel Nagykanizsa Megyei Jogú Város hivatalosan is ekkor vette át a hagyatékot a Magyar Nemzeti Vagyonügynökségtől. Köszönet illeti Dr. Károlyi Attilát (a végrendelet végrehajtásáért felelős ügyvédet), Balogh Lászlót (az Oktatási, Kulturális és Sportbizottság akkori elnökét, a Batthány Lajos Gimnázium igazgatóját), Czupi Gyulát (a Halis István Városi Könyvtár igazgatóját) és Dr. Száraz Csilla régészt (a Thúry György Múzeum igazgatóját), hiszen jelentős kulturális hagyaték maradt így Nagykanizsán.
A Thúry György Múzeum részéről Kunics Zsuzsa történész, a könyvtár részéről Kardos Ferenc könyvtáros végezte a feladatot, s utóbbi, Pék Pál költő tanítványa lett a hagyaték könyvtári gondozója.
Emléktábla (2010)
Az Ady u. 14. második emeleti lakásában lakott Pék Pál és édesanyja utoljára. 2010-ben táblával jelölte meg az épületet Nagykanizsa Megyei Jogú Város, a táblát Balogh László az OKISB elnöke avatta fel, a tábla az ő tervei alapján készült. Személyes kapcsolatáról olvasható a Pék Pál Breviáriumban.
Pék Pál - Takács László Olvasóterem (2012, 2022)
2012-ben a termet Pék Zoltán, Pék Pál öccse, Cseresnyés Péter polgármester, későbbi államtitkár, Czupi Gyula, a Halis István Városi Könyvtár igazgatója avatta fel. A terem avatásakor előadásokat is tartottunk a hagyatékról és Pék Pálról. Bagarus Ágnes, a Nagykanizsa Megyei Jogú Város Humán Osztályának vezetője (a jobb oldai képen) Pék Pálról, a pedagógusról beszélt, Czupi Gyula (mint a Pannon Tükör egykori főszerkesztője és könyvkiadó) és Szemes Péter (mint a Pannon Tükör főszerkesztő-helyettese) Pék Pál folyóiratalapítóról és -szerkesztőről beszélt, Kardos Ferenc pedig költőként és a költők mentoraként mutatta be Pék Pált, illetve szólt a hagyaték irodalommal kapcsolatos dokumentumairól. Bedő Csaba és Horváth István Radnóti-díjas versmondók szavaltak Pék-verseket és a Farkas Ferenc Zeneiskola növendékei is felléptek. Díszvendég Pék Zoltán és felesége volt (a jobb oldali képen ők ülnek a vetítő mellett), illetve Szermek Zoltán, a Mező Ferenc Gimnázium igazgatója.